Úvod / Novinky z knihovny

Novinky z knihovny

TIPY

• Výstava fotografií „Vietnam“ od 15.1. do 28.2.
    Také vás láká Vietnam? Přijďte se podívat na snímky bioložky, a hlavně vášnivé cestovatelky Michaely Koschové.

• Výstava „Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem“ ve Valdštejnské jízdárně od 3. 11. 2017 do 25. 2. 2018
    Na výstavu pořádanou NG zapůjčila naše knihovna unikátní exponát. Jedná se o Mattioliho herbář z roku 1562, který se běžně nepůjčuje ani nevystavuje.

• Přejeme Vám dobrý start do roku 2018 a těšíme se na setkání v knihovně!
  • Ke 100 letům ČR budeme celý rok pořádat přednášky, výstavy, workshopy a další akce nejen pro odborníky, ale i pro školy, školky, prostě pro všechny.
    Vše se bude točit kolem zemědělství, včelařství, pivovarnictví a potravinářství vůbec. Sledujte web a fcb knihovny!

VÍTE, ŽE…

• jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí je zhubnout? Pokud i vy máte tento cíl, zadejte do vyhledávače naší knihovny slovo dieta a zobrazí se 283 knih, které vám mohou pomoci zrealizovat tento nelehký úkol.

• banány mají 2x vyšší obsah cukru než mandarinky?
    www.nutridatabaze.cz

• před cca 100 lety na stolech našich předků byl losos jako celkem běžná ryba, objevoval se na jídelníčku u prostého lidu častěji než kapr, který byl v té době dražší?

NOVINKY V NAŠEM FONDU

seznam všech novinek