Úvod / Novinky z knihovny

Novinky z knihovny

TIPY

• Přednáška „Sumatra, Bali, Jáva, jak chutná v Indonésii káva“ 13. 11. od 16.00
    Srdečně vás zveme na další cestovatelskou přednášku Ing. Markéty Houdkové, která se bude konat v naší knihovně.
  • Přednáška Pavly Momčilové „Zdravé vánoční pečivo“ 23. 11. od 16.00
    Také vás zajímá zdravá výživa? Pavla Momčilová je populární a oblíbenou autorkou kuchařek a knih o zdravé výživě jak pro děti, tak pro dospělé.

• Výstava obrazů „V krajině“ od 9. 10. do 7. 12.
    Tento měsíc je možné v prostorách naší studovny shlédnout výstavu obrazů malíře Zdeňka Pátka. Jak již napovídá název výstavy, autor se ve své tvorbě věnuje zejména plenéru.

• Výstava „Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem“ ve Valdštejnské jízdárně od 3. 11. 2017 do 25. 2. 2018
    Naše knihovna na výstavu zapůjčila exemplář Mattioliho herbáře z roku 1562. Herbář neboli bylinkář je Mattioliho nevýznamnějším dílem, jež vyšlo ještě mnohokrát a je vydáváno v podstatě dodnes. Jelikož se v tomto případě jedná o vzácný renesanční tisk, který se běžně nepůjčuje ani nevystavuje, je tato výstava zvláštní příležitostí, kdy je možné tuto pozoruhodnou knihu vidět.

VÍTE, ŽE…

NOVINKY V NAŠEM FONDU