Úvod / Aktuality

Aktuality

Zapůjčili jsme Mattioliho herbář pro výstavu „Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem“

3.11.2017

Pietro Andrea Mattioli byl osobním lékařem Ferdinanda II. Mimo jiné je také autorem herbáře, který se na dlouhou dobu stal zásadním dílem lékařství a botaniky. Naše knihovna na výstavu zapůjčila exemplář Mattioliho herbáře z roku 1562. Herbář neboli bylinkář je Mattioliho nevýznamnějším dílem, jež vyšlo ještě mnohokrát a je vydáváno v podstatě dodnes. Jelikož se v tomto případě jedná o vzácný renesanční tisk, který se běžně nepůjčuje ani nevystavuje, je tato výstava zvláštní příležitostí, kdy je možné tuto pozoruhodnou knihu vidět.

o výstavě